Etik Hat

Kablotek tüm çalışanları ve iş ilişkisinde olduğu kurumlar ile adil, şeffaf ve hesap verilebilir olmayı benimsemektedir.  Faaliyetlerini yürütürken, “Etik İlkeleri” çerçevesinde hareket etmekte, ilgili mevzuata ve sözleşmesel yükümlülüklere uymaktadır. Kablotek hayatın her alanında evrensel olarak kabul gören değerleri, yaşayan bir kurum kültürü ile ortaya koyarak örnek teşkil edebilmeyi önemser. Etik Hattı, olası bir etik ihlali ile ilgili soru sormak ve/veya görüş paylaşmak için kullanılabilecek, gizliliğe önem veren bir iletişim aracıdır. Hat, bağımsız bir üçüncü parti şirket olan Remed Assistance tarafından yürütülmektedir. Yardım hattıyla iletişime geçtiğinizde, aktardığınız konu için ayrıntılı bir rapor oluşturulacak ve Remed Assistance tarafından gizli bir şekilde ele alınacaktır. Yapacağınız bildirimlerde kişisel bilgileriniz talep edilmemektedir. Etik Hattı ile iletişim Türkçe veya İngilizce dilinizde sözlü ya da yazılı olarak ve yasaların izin verdiği ölçüde gizlilik gözetilerek yapılır. Çalışanlar ayrıca, konu ile ilgili yöneticilerine veya İnsan Kaynakları Departmanına da başvurabilir.

Kablotek, sorumlu kurumsal davranış sergileme noktasındaki hassasiyetinin açık bir ifadesi olarak, çalışanları, tedarikçileri, müşterileri, kamu kurumları ve muhatap olduğu diğer kişi ve kurumlarla yüksek ahlak ve etik standartları çerçevesinde muamelede bulunmayı taahhüt eder.

Kablotek yürütülen bir etik ihlali soruşturmasında iş birliği yapan, endişesini dile getiren veya şüphelendiği bir etik ihlalini iyi niyetle bildiren bir çalışana karşı tutum alınmasına izin vermez. Bu sebeple bildirim yapana karşı tavır aldığı, misilleme yaptığı tespit edilen herkes, iş akdinin ve/veya iş sözleşmelerinin feshi de dahil olmak üzere disiplin cezasına çarptırılır. 
Herhangi bir bildirim yapıldıktan sonra, Remed Assistance ve Kablotek İnsan Kaynakları ekibi her türlü ayrıntıyı gözden geçirecek ve vaka kapanana kadar bildirim yapan kişiyi gelişmelerden haberdar edecektir. 

Bildirim nasıl yapılır?

Telefon: 0212 800 01 85 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

kabloteketik@etikhat.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

www.remedetikhat.com.tr/giris adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile bildirim yapabilirsiniz.

Kullanıcı adı: KablotekEH2024

Şifre: Etikkabtek2024